Rozkłady jazdyPrzystankiMapa przystankówKomunikaty
Linie powiatowo-gminne (1-7)
1234567
Linie powiatowo-gminne (11-24)
1112131415161718192021222324

Komunikaty

31.01.2023

Zmiana rozkładów jazdy od 13 lutego 2023 r.

Szanowni Państwo!

Od 13 lutego 2023 r. (poniedziałek) obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy na liniach autobusowych 2, 4, 5, 6 i 7 organizowanych przez Związek Powiatowo-Gminny pn. "Jedźmy razem!".

Wprowadzone zmiany są wynikiem realizacji wniosków pasażerów oraz Urzędu Miasta Myszków i mają na celu lepsze dopasowanie godzin odjazdów do występujących potrzeb.

Wśród najważniejszych zmian są:
- na linii 2 przesunięcie godzin odjazdów w dni powszednie popołudniu oraz w soboty i niedziele, a także uruchomienie dodatkowego kursu po godz. 6 do Myszkowa;
- na linii 4 przesunięcie godzin odjazdów w dni powszednie;
- na linii 5 skierowanie części kursów z obsługą przystanku Słowackiego Skwer;
- na linii 6 skierowanie ul. Mrzygłodzką i Kolejową oraz zmiany godzin odjazdów we wszystkie dni tygodnia;
- na linii 7 skierowanie kursów szkolnych z obsługą przystanku 3 Maja MDK, a także zmiana godzin odjazdów w dni powszednie popołudniu oraz w soboty i niedziele.

Rozkłady jazdy linii 1 i 3 pozostają bez zmian.

Prosimy o zapoznanie się nowymi godzinami odjazdów.

02.01.2023

Uwagi i wnioski

Uwagi i wnioski związane z funkcjonowaniem komunikacji zbiorowej można kierować bezpośrednio do operatorów:

linie 1-7:
PKS POŁUDNIE Sp. z o.o. - e-mail: skargi.myszkow@grupalzpks.pl

linie 11-24:
MATYJA-BUS Sp. z o.o. - e-mail: reklamacje@jurabus.pl

30.12.2022

Komunikacja powiatowo-gminna od 1 stycznia 2023 r.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2023 r. następują zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego w powiecie myszkowskim, szczególnie w mieście Myszkowie.

Dotychczasowe linie komunikacji miejskiej w Myszkowie stają się liniami autobusowymi w ramach sieci komunikacyjnej organizowanej przez Związek Powiatowo-Gminny pod nazwą "Jedźmy razem!".

Dzięki tej zmianie linie objęte zostaną dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych co pozwoli nie tylko utrzymać, ale także rozszerzyć dotychczasową ofertę przewozową. Dla tych linii przygotowane zostały nowe rozkłady jazdy na trasach wydłużonych poza granice miasta i z większą liczbą kursów. Kursy są rytmiczne i wzajemnie zsynchronizowane.

Linie 1, 3 i 7 wydłużone zostaną do nowego przystanku Postęp - Leśniczanka, parking. Linia 2 kursować będzie przez Starą Hutę. Linia 4 od centrum Myszkowa pojedzie przez Helenówkę do miejscowości Jaworznik. Linia 5 od Nowej Wsi wydłużona zostaje aż do Żarek-Letniska. Linia 6 od ul. Szpitalnej kursować będzie przez Pustkowie Lgockie do Starej Huty.

Ze szczegółowymi rozkładami jazdy można zapoznać się na naszej stronie internetowej myszkow.trasownik.net.

Linie, które już wcześniej organizowane były przez Związek nadal będą funkcjonować, oznaczone zostały numerami od 11 do 24. Od 1 stycznia 2023 r. wprowadzone są nich korekty rozkładów jazdy.

Z cenami biletów i uprawnieniami do przejazdów bezpłatnych i ulgowych można zapoznać się w uchwale Zarządu Związku w Biuletynie Informacji Publicznej.